Czas rozstania, czas pożegnania księdza Wikarego Adama …

W najbliższą niedzielę 23 sierpnia br., o godz.12.00 nastąpi uroczyste pożeganie ks. Adama przez naszą wspólnotę parafialną.

Po przeszło 3 latach  intensywnej posługi w naszej wspólnocie parafialnej, przepełnionej różnorodnymi inicjatywami duszpasterskimi skierowanymi zwłaszcza do dzieci i młodzieży, osób starszych, iniciator strony parafialnej strony www – ksiądz Adam zakończył swą posługę, by udać się na nową placówkę  tym razem ojcowską – gdyż z dniem 24 sierpnia zostaje Ojcem Duchownym Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu.

Z całego serca pragniemy mu podziękować za wszelki trud, jaki włożył w budowanie naszej parafialnej wspólnoty, a zwłaszcza za ubogacające kazania przemawiające do serca każdego. Życząc mu obfitego Bożego błogosławieństwa pragniemy pamiętać o nim w naszej modlitwie.


„ … byłeś zawsze bratem dla nas – zwykłych ludzi,
i nikt w Tobie pychy nigdy nie obudził.
Skrom­ność, ludzkość, uśmiech, zawsze z Tobą były
i może niek­tórych nawet zaskoczyły.
Ceniłeś nas wszys­t­kich – starszych, młodzież, dzieci,
a więc niech Ci życie miło dalej leci.
Za te wszys­tkie dobra chcemy Ci dziękować,
najlep­sze życzenia do Ciebie skierować.
Niech Ci więc ks. Adamie zawsze słońce świeci
niechaj czas radośnie leci.
Niech ode­jdą smutki, złości,
a nade­jdzie czas radości.
W każdej chwili zawsze, wszędzie,
niech Ci los łaskawy będzie.
A dobry Bóg niech Cię obdarzy,
zdrowiem, szczęś­ciem oraz wszys­tkim o czym marzysz.”

Szczęść Boże, Parafianie