Święcenia kapłańskie naszego parafianina – ks. Mateusza Bartkowskiego

Posłany wie, że nie występuje w swoim imieniu, lecz w Imię Tego, który go posłał. Dlatego posłany kapłan nie pełni swojej woli, swojej własnej misji, ale Zmartwychwstałego Pana, jest Mu wierny i posłuszny – mówił w homilii biskup senior Andrzej Suski.

W toruńskiej katedrze 29 maja zebrali się liczni wierni, chcący uczestniczyć w święceniach kapłańskich. W koncelebrze wraz z biskupem seniorem uczestniczył bp Józef Szamocki oraz kapłani diecezji toruńskiej.W toruńskiej katedrze 29 maja zebrali się liczni wierni, chcący uczestniczyć w święceniach kapłańskich. W koncelebrze wraz z biskupem seniorem uczestniczył bp Józef Szamocki oraz kapłani diecezji toruńskiej.

W homilii hierarcha zwrócił uwagę na zadania nowych prezbiterów: to przede wszystkim naśladowanie Mistrza i „upodobnienie się do Chrystusa, Najwyższego Kapłana, Pasterza Kościoła”. Warto, aby drodze powołania pamiętali o tym, że „Tym, który posyła, jest Chrystus. Posyła kogo chce i gdzie chce, ale nigdy nie zmusza. On posyła – ale człowiek wyraża zgodę”.

Wybrani, aby głosić Dobrą Nowinę, doświadczają „pustyni kuszenia”. – Kapłaństwo jest wymagające – wymaga, ale i wyzwala – mówił ksiądz biskup, zapewniając o nieustannej modlitwie Kościoła, który posyła, a jednocześnie prosi Pana, aby strzegł ich serc. Neoprezbiterzy mogą sięgać po wzór wielu świętych świadków Chrystusa, jak choćby św. Maksymiliana Kolbe, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Dodał, że w ich posługiwaniu nie zabraknie asystencji Ducha Świętego: – Idźcie radośnie i odważnie, bez lęku, bo Ten, który was posyła, jest z wami przez wszystkie dnia aż do skończenia świata.

Czterej nowi kapłani diecezji toruńskiej to: ks. Mateusz Archita, ks. Mateusz Bartkowski, ks. Michał Kowałkowski i ks. Paweł Orłowski

Prymicja naszego Neoprezbitera ks. Mateusza w niedzielę o godz.11:30 w Lipach. Serdecznie Zapraszamy 🙂