Uroczystość Bożego Ciała A.D 2021

Uroczystość Bożego Ciała A.D 2021

W czwartek, 3 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, Boże Ciało.

Msze święte we Farze o godz. 7.00, 8.30 i 10.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 ulicami naszego miasta wyruszy procesja eucharystyczna do kościoła św. Jana.

 

Trasa procesji:

 

Z Fary wyruszymy ulicą Kościelną w stronę Rynku do pierwszego ołtarza przy kamienicy państwa Węgier i Krystochowicz. Prosimy, aby ten ołtarzy przygotowali kupcy i mieszkańcy Rynku oraz wspólnoty neokatechumenalne. W procesji przejdziemy następnie ulicą Grunwaldzką do drugiego ołtarza przy kościele św. Barbary. Prosimy Siostry Zakonne oraz mieszkańców ul. Grunwaldzkiej i św. Barbary o przygotowanie tego ołtarza. Ulicami św. Barbary i Poznańską udamy się do trzeciego ołtarza przy Poczcie. Prosimy pracowników Poczty, mieszkańców ulic: Poznańskiej, Gdańskiej i Jana Pawła II o przygotowanie tego ołtarza. Następnie ulicą Gdańską udamy się do czwartego ołtarza przy figurze Chrystusa Króla. Prosimy rzemieślników i mieszkańców okolicznych domów o przygotowanie tego ołtarza. Procesja zakończy się w kościele św. Jana. Prosimy, aby w procesji uczestniczyć w skupieniu poprzez modlitwę i śpiew. Pamiętajmy przede wszystkim o udział we Mszy św. i udekorowaniu naszych domów, zwłaszcza na trasie procesji.

 

Przypominamy, że nadal jesteśmy zobowiązani do utrzymania dystansu społecznego (1,5 metra), a gdy nie jest to możliwe do założenia maseczki.

 

 

 

W Uroczystość Bożego Ciała Jezus Chrystus pielgrzymował do nas wychodząc na drogi naszej wioski. My natomiast w naszym życiu podobni jesteśmy do pielgrzymów. Gdyż w pielgrzymce naszego życia przemierzamy wiele dróg, krocząc dzień po dniu do wyznaczonego nam celu.

I jak jest w normalnym życiu, każdego dnia zwyczajnie podejmujemy pracę, przeżywając radości – śmiejemy się, przeżywając trudności – płaczemy, śpimy, odpoczywamy. To wszystko wchodzi w skład naszego życia. Jednak w tej pielgrzymce naszego życia nie jesteśmy sami. Jest z nami Chrystus. I o tym, że jest z nami, że nam towarzyszy, Chrystus chce przypomnieć w tę dzisiejszą Uroczystość Bożego Ciała.