Wielki Tydzień : Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa.

Wielki Tydzień : Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który będzie zupełnie inny, niż te które znamy. Zdajemy sobie sprawę z tego, co przeżywacie, kiedy myślicie o naszym kościele, o liturgii i jak tęsknicie za każdym z sakramentów.

Zawsze przygotowanie do świąt i udział w liturgii był dla nas radością, czymś w rodzaju „wiosny” dla naszych serc. W tym roku będzie inaczej, ale nie traćmy jednak nadziei. Tak jak Pan Jezus w Niedzielę Palmową wjeżdżał do Jerozolimy witany przez wszystkich, tak niech też Pan Jezus w tych dniach „wjedzie” do naszego domu, do naszych rodzin, abyśmy mogli Go duchowo gościć w naszych sercach i razem z Nim przeżywać Jego i nasze tajemnice zbawienia. Zapraszamy Was do codzienne gorliwej modlitwy o ustanie epidemii, o zdrowie dla chorych, o nadzieję dla ich bliskich, o pokój dla doświadczanych lękiem, o siły dla personelu medycznego, o światło Ducha Świętego dla rządzących, a dla zmarłych o chwałę nieba.

Życzymy  Wam, w imieniu duszpasterzy, abyście mimo wszystko przeżyli ten Wielki Tydzień radośnie i wzniośle.


 

 
 

7.00 – TVP 1 – [poniedziałek- sobota] – Msza Święta z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

20.00 – TVP 3 pasmo ogólnopolskie – [poniedziałek-piątek] – Msza Święta z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii

 

Polecamy, aby duchowo łączyć się podczas transmisji Mszy św. w środkach społecznego przekazu. Na Facebooku Diecezji Toruńskiej  oraz na stronie www.diecezja-torun.pl, transmitowane są Msze św. z kaplicy domu biskupiego naszego Biskupa Toruńskiego Wiesława Śmigla.


Poniedziałek – 6 kwietnia
godz. 8:00 – Msza św. z kaplicy w domu biskupim

Wtorek – 7 kwietnia

godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w sanktuarium Matki Bożej Podgórskiej Niepokalanej Królowej Rodzin

Środa – 8  kwietnia

godz. 8:00 – Msza św. z kaplicy w domu biskupim