Zaproszenie na Odpust Lipski AD 2020, komunikaty ks. kustosza.

Zaproszenie na Odpust Lipski AD 2020, komunikaty ks. kustosza.

1 Lipca 2020r., już po raz kolejny odbędzie się Odpust Nawiedzenia NMP w Lipach. W tym roku nieco w zmienionej formie z racjii pandemii. Informacje od Kustosza ks. kan Mieczysława Rozmarynowicza :

  • Zachęcamy Parafian do duchowego przygotowania się na nasz doroczny Odpust ku czci Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Możliwość skorzystania ze spowiedzi od poniedziałku do soboty pół godziny przed poranną i wieczorną Eucharystią o godz. 8.30 i 18.00.
  • Nie  będzie  procesji  z fary w Lubawie do Sanktuarium  w Lipach ,w związku  z tym zapraszamy  Pielgrzymów  i Duchowieństwo bezpośrednio  do Lip.
  • O  godz.  15.00  rozpoczniemy  Uroczystości  Odpustowe  w Lipach.
  • Ponieważ nie będzie  indywidualnego  błogosławieństwa  dzieci ,będzie  dodatkowa  Msza św. o  godz. 17.30 dla Rodziców z Dziećmi,także po to,aby uniknąć  wielkiego zgromadzenia podczas  głównej  Sumy Odpustowej.
  • Księża,którzy  przybędą  na Odpust,proszę o gorliwą  pomoc  w konfesjonale ze względu  na to, że wielu  wiernych  długo nie  było u  spowiedzi.
  • Do koncelebry  należy zabrać  swoje szaty  liturgiczne w kolorze białym.Wszystkich  Księży  zapraszam na główny posiłek w Domu Pielgrzyma . Można też skorzystać  w międzyczasie  z napojów  i posiłków  w „Księżówce”.
 
Wszelkie bieżące informacje będą udostępnione na naszej stronie www.lubawa-fara.pl, naszym profilu facebook oraz na zaprzyjażnionej stronie www.e-lubawa.pl www.lipy.e-lubawa.pl